3miastoTweetup w Halo Kultura Gdynia

6 kwietnia 2019

Gdynia zyskała nową artystyczną przestrzeń. Miasto przekazało podziemia Hal Targowych w ręce twórców kultury i sztuki. Powstały tam pracownie i siedziby dla artystów i organizacji pozarządowych. Projekt nazywa się Halo Kultura.

Artyści należący do Stowarzyszenia Halo Kultura mają wyśmienitą przestrzeń do organizowania różnego rodzaju wystaw i wydarzeń kulturalnych otwartych dla mieszkańców.

W hali Płaskiej powstały 24 pracownie i sale warsztatowe o łącznej powierzchni 579 metrów! Artystów łączy ogólnodostępny hol. Odbywają się tam będą wystawy sztuki, fotografii i inne wydarzenia artystyczne.

Stowarzyszenie Halo Kultura to organizacja zrzeszająca kilkudziesięciu gdyńskich artystów, badaczy i animatorów kultury. Reprezentuje też przedstawicieli wielu organizacji pozarządowych (m.in. Fundacji Pura, Fundacji Nadaktywni czy Wspóldzielni). Organizacja łączy różne dziedziny sztuki, pokolenia i  formy działania. Stowarzyszenie Halo Kultura liczy ponad 50 członków.

Odwiedziliśmy ich podczas dni otwartych i zachwyciliśmy się tą przestrzenią!

Dzięki epicka ekipo +Agnieszka robiąca tę fotografię.

O działaniach w Stowarzyszeniu Halo Kultura opowiadała nam Maria:

Odwiedziliśmy Dorotę „Oza” Karecką, która jest właścicielką hashtaga i pozdrowiliśmy od hashtaga oraz przyglądaliśmy się temu jak wywołuje się zdjęcia na koszulkach.

Zrobiliśmy swoje dzieła.
Skorzystaliśmy z gościnności Greka w Gdyni – którego polecamy!

A na deser zjedliśmy pyszne gdyńskie pączusie!

A tu kilka fotek z naszej wizyty!