3miastoTweetup na warsztatach w Gdyńskiej Szkole Filmowej

2 marca 2019

Po cudownej Gdyńskiej Szkole Filmowej oprowadził nas przemiły Sławomir Pultyn, operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup zawodowych. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

Dowiedzieliśmy się, że zawód reżysera jest zawodem ogromnego ryzyka, a ukończenie szkoły nic nie gwarantuje. Tu nie ma też ograniczeń wiekowych. Jeśli zdecydujesz się na uczenie się zawodu reżysera, przez dwa lata idziesz jakby do zakonu. Odkładasz wszystkie aktywności na bok i dwa lata spędzasz prawie mieszkając w Gdyńskiej Szkole Filmowej, bo szkoła jest otwarta całą dobę.

Otrzymaliśmy dużo informacji, ale również inspiracji. Sławomir Pultyn mówił, że jeśli opowiadamy historię, musi być powód, bo inaczej zajmujemy komuś czas. Powinniśmy poruszyć emocje i zagrać na konflikcie, lęku, gniewie lub niezgodzie. Wspólnie uczestniczyliśmy  w warsztatach filmowych, analizowaliśmy filmy i zaglądaliśmy do studia filmowego. Próbowaliśmy wcielić się w aktorów, a Sławomir Pultyn wciągnął nas w operatorski świat. Światło ma kluczowe znaczenie. Uczyliśmy się dobrze oświetlić naszego bohatera.

Na tweetup przybyli:  @janusz_walczak, , , @ALichnerowicz @PawelS @_Haakon_ @NataliaBalcer @BanaszekBeata @myfinek @tomaszmilczacy

Dziękujemy!