Spotkanie z Januszem Walczakiem #WalczakMówi na Politechnice Gdańskiej

2 lutego (sobota) o godzinie 12:00, na dziedzińcu Heweliusza Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk), odbędzie się spotkanie z komandorem Januszem Walczakiem, który opowie o fotografii wojennej. Wydarzenie organizowane jest przez TweetupAcademy oraz Politechnikę Otwartą.

Planujemy, że porozmawiamy o tym, co to fotografia wojenna, dlaczego jest ważnym elementem najnowszej historii i dziennikarstwa oraz kto jest najlepszym fotografem wojennym na świecie…
Poza tym będzie o tym, co jest najważniejsze dla korespondenta wojennego, co zabrać w rejon konfliktu zbrojnego a także, co ze strefy frontu można przywieźć. Może uda się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ktoś chce uprawiać fotografię wojenną i jakie są tego konsekwencje.
Przynieście proszę swoje aparaty fotograficzne, takie, które zabieracie na wycieczkę, urlop czy do miasta. Zobaczymy, czy da się prostym, domowym sposobem (czyli z tego, co mamy w kieszeniach, torebkach, plecakach) poprawić ich skuteczność w trudnych sytuacjach. Ciekawe będą wnioski z takiej nauki i czy wpłyną na to, jak uzupełnimy własne torby, plecaki a może kieszenie.

Patronat nad wydarzeniem objęła Kronika Studencka PG oraz Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Ponieważ poruszamy temat fotografii, zapraszamy z całego serca na spotkanie również społeczność instagramersów.

Po spotkaniu uda się mały spacer po Politechnice, a po nim, pójdziemy na pizzę do PRLa.