3miasto Tweetup na ORP Błyskawica + spotkanie mikołajkowe

10 grudnia 2016

W grudniu odwiedziliśmy marynarzy na ORP Błyskawica (jeden z nich brał wtedy ślub), a zaraz po tym, przeżyliśmy mikołajkowy tweetup w Gdyni.

Podczas zwiedzania okrętu, Darek przekazał na ręce komandora Janusza Walczaka pamiątki rodzinne dla muzeum. Były to fotografie historyczne ORP Błyskawicy. Komandor, ku niewysłowionej radości Darka, wręczył mu za to gwiazdkę!

O historii ORP Błyskawica opowiadał nam komandor Janusz Walczak i marynarz Frost. Weszliśmy w niedozwolone dla zwiedzających miejsca i uczestniczyliśmy w opuszczeniu na okręcie bandery. Dowiedzieliśmy się, że rytuał ten dokonywany jest po zachodzie słońca. Jeśli w tym momencie ktoś przechodzi obok okrętu stojącego na nabrzeżu w Gdyni, warto przystanąć i oddać hołd. Nikt za to się nie obrazi, nikt nie będzie zdziwiony.

W podziękowaniu za morskie opowieści wręczyliśmy marynarzowi Frost słodycze. Gdy dostrzegli to marynarze stojący na warcie, powiedzieli że: „na pewno on się nie podzieli”. Mamy nadzieję, że jednak marynarz Frost się podzielił.

Po zwiedzaniu ruszyliśmy do świetnego miejsca w Gdyni: „Jedz, pij, tańcz” (Jana Pawła II 9 w Gdyni), by zjeść i rozpocząć kultową zabawę w „Wyrywanego Mikołaja”.

Każdy, przed spotkaniem, musiał wykazać się inwencją i przynieść prezent za 9,99 zł. Zapakowany tak, by nie było widać co jest w środku i by nic z tego opakowania nie wylatywało. Sami byliśmy zadziwieni, co można kupić za 9,99zł. Gry, notatniki, nowoczesne urządzenia prosto z Chin, pachnące herbaty, gustowne kubeczki (tu rozgrywały się różnorodne walki), kocyk (o tych akcjach powstanie książka), skarpety z angorki, domowe wypieki, praktyczne przejściówki, ogrzewacze i ładowarki.

Wszyscy obudziliśmy w sobie dziecko i bawiliśmy się jak w szkole podstawowej. Wyrywaniu nie było końca. Sami zobaczcie filmik nakręcony przez Damiana: