3miasto Tweetup w bunkrach na Kępie Redłowskiej

10 września 2016

Wrześniowy 3miasto Tweetup spędziliśmy na Klifie w Orłowie.

Rozpoczęliśmy od kawy na molo, a następnie odwiedzaliśmy zupełnie nieznane nam do tej pory miejsca. Nie mieliśmy pojęcia jakie militarne tajemnice kryją się w Orłowie. Wszystko staraliśmy się opisać na Twitterze, a wiedzę zdobyliśmy od naszego cudownego przewodnika: Jarosława Kłodzińskiego.

On posiada klucze do bunkrów, a nawet przyczynił się do wydania mapy z opisem nabrzeżnych miejsc, gdzie znajdują się obiekty militarne. Dzięki niemu obejrzeliśmy bunkry znajdujące się na Klifie. Było ciemno, więc używaliśmy latarek i musieliśmy być bardzo, bardzo ostrożni. Warto prześledzić nasze zdjęcia, ponieważ zrobiliśmy kilka bardzo ciekawych. Mało ludzi wie ile ciekawych obiektów kryje się w Orłowie.

Z Kępy Redłowskiej zeszliśmy na brzeg Zatoki. Tam grupa ochotników (Kuba Kaługa, Kasia Michałowska i Sebastian Drausal) weszła do wody, by spenetrować bunkier, onegdaj zrzucony z Klifu. Grupa śmiałków sprawdziła jaki napis znajduje się w środku bunkra. Serio! Da się to zrobić(!), więc nie powiemy wam, jakie zdanie jest tam napisane, ale zachęcamy was do podobnej eskapady.

 

Każdy dostał po mapie, która pokazuje ile mamy atrakcji w Gdyni. Z pewnością zainspiruje nas to do kolejnych wycieczek po okolicy!

Po zwiedzaniu wyluzowaliśmy się na plaży pod Klifem, do momentu, aż nas pogoda nie wygoniła.