3miasto Tweetup – piknik w Centrum Hewelianum

24 maja 2014, Gdańsk

Skorzystaliśmy z zaproszenia Centrum Hewelianum, by zwiedzić nową wystawę „Dookoła świata” oraz zrobić wspólny piknik na Górze Gradowej zakończony w strugach ulewnego deszczu.

Oczekując na wszystkich pod budynkiem dawnych Koszar Schronowych, z bijącym sercem oczekiwaliśmy nadejścia @venedie. Ponieważ się spóźniał, a znaliśmy go tylko z interakcji na Twitterze, czas oczekiwania na przewodnika spędziliśmy, wyobrażając sobie kim jest tajemniczy Venedie. Jedni mówili, że to starszy człowiek, inni, drudzy, że jest bardzo nieśmiały, a jeszcze inni mówili, że to jest fejkowe konto i nikt nie przyjdzie.

Co z tego wyszło napiszę na końcu.

Na wystawie bawiliśmy się doskonale. Furorę zrobiło tornado. Każdy chciał spróbować czy jest w stanie utrzymać się na nogach podczas silnego wiatru.

Oglądaliśmy most w San Francisco. Mogliśmy samodzielnie uformować Himalaje – świetna zabawa dziwacznym piaskiem – kleistym a jednak suchym. Poznaliśmy tajemnice wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych.

Gdy zwiedzaliśmy odrestaurowane koszary próbowaliśmy odpalić armatę, co jest nie lada wyzwaniem, dołączył do nas prezydent Paweł Adamowicz. Opowiadał, że na chwilę opuścił urodziny Gdańska. Opowiadał o planach zagospodarowania przez miasto całego terenu Gradowej Góry, ponieważ w razie niebezpieczeństwa, można się na niej schronić oraz doskonale bronić.

Po zwiedzaniu, usadowiliśmy się na szczycie góry i rozłożyliśmy piknikowy stół. Ile tu było smakołyków: zawijaski, warzywa z sosem, sałatki, bułeczki drożdżowe, truskawki i inne smakołyki, od których leci ślina.

Musieliśmy zjadać wszystko dosyć sprawnie, ponieważ nad Gradową Górą zebrała się ciemne chmury.

Ponieważ nadchodziła burza, przenieśliśmy się do Swojskich Smaków. A tam odwiedziły nas Lwy Gdańskie. Jeden żywy: Justyny, a drugi przytulaśny, przyniesiony przez Weronikę Szadwiak z ekipą profilu @gdansk.

Co do @venedie okazał się mega, super, ekstra sympatycznym chłopakiem. Z abstrakcyjnym poczuciem humoru.

W Centrum Hewelianum i na pikniku byli:  @boskibrzozowski, @DkayPL, @AnaMatusevic, @margotana, @asjenka, @venedie,  @Szamotikon, @PawelKlikowicz, @PaulaSkalbania, @Jonaszek, @pablikpl, @d_dovee, @GdarekGD, @maChrzanowiecka, @juzia46, @ml76_pl, @KaMichalowska

Nasze mega sympatyczne dziewczyny z Polski: @IzabelaNorek i @justzienkiewicz

Oraz ukochane profile: @dawca_pl, @gdansk, @trojmiasto_pl, @starstveu, @ZKMGdansk