3miasto Tweetup – jubileusz z quizem

15 marca 2014, Gdańsk

W połowie marca, trójmiejski tweetup zdecydował się na biesiadowanie. Dwudzieste spotkanie zobowiązuje, więc padł pomysł, by spróbować ryzykownej niespodzianki. @pablikpl wraz z @kamichalowska przygotowali Quiz twitterowy, składający się z ponad pięćdziesięciu pytań.

Do Swojskich Smaków, jak zwykle punktualnie, zawitała @margotana. Siedząc, przy pustym stole, przypominała sobie treść Twittera, głównie po to, by móc powiedzieć, że czuje się dobrze przygotowana do quizu.

Tuż za nią zjawili się: @kamichalowska i @pawelklikowicz. Paweł powiedział, że wystarczyła jedna noc, by nauczyć się na pamięć całego Twittera. Każdy z nas wie, że student Akademii Medycznej potrafi zapamiętać każdą książkę telefoniczną, tylko zanim rozpocznie naukę, zadaje jedno pytanie: na kiedy?

Natomiast, zupełnie zrelaksowani, wkroczyli na spotkanie @szamotikon, @grzewap oraz @gibon102. Może z racji profesji lub osobowości, wyglądali, jakby czuli się przygotowani do Quizu twitterowego od urodzenia.

Dołączyli do nas, starzy bywalcy: @anamatusevic, @PaulaSkalbania, @MalgorzataWloda oraz @pablik. Po raz trzeci, ku naszej wielkiej radości, przyfrunęła @JoannaButora #frrrrr oraz ponownie rozbroił nas swoim uśmiechem @DKayPL.

Jubileuszowy tweetup gościł czworo debiutantów. Reporterkę tvn24 @OlgaLetycja, miłośnika fotografii @zaduzoslow, kreatywnego @miotkem oraz prowadzącego profil @gdanskzdolu, sympatycznego @mrcichy.

Gdy zjedliśmy zaoferowane przez restaurację podpłomyki, rozpoczął się quiz według zasad Jeden z dziesięciu. Uczestników było czternaścioro. Każdy mógł trzy razy się pomylić. Pierwsze pytania odczytywano według wylosowanej kolejności. @pablik wcielił się w rolę pana Tadeusza. Pierwsze pytania przysporzyły uczestnikom spore trudności. Bo któż wie na czyją cześć została nadana nazwa dla oficjalnego logo twittera? (koszykarz – Larry’ego Bird) lub jak nazywają się życiorysy składane do 160 znaków w formie twitterowego CV? (twesume).

Po odpadnięciu kilku zawodników, rozpoczęła się walka na poważnie. @PawełKilkowicz wraz z @PaulaSkalbania usiłowali wygrać poprzez strategię uniku. Nikt nas nie zauważy, przekonywali. Och, jak bardzo się mylili… @JoannaButora, jak każda przygotowana do egzaminu studentka, udawała, że nic nie wie, a jednak, poprawnie odpowiadała na zadawane jej pytania.

W pewnym momencie, moc w palcu wskazującym odkrył @gibon102, wyznaczając szczególnie te osoby, które nie potrafiły udzielać poprawnych odpowiedzi.

Następnie, rozpoczęła się seria łatwiejszych pytań: ilu użytkowników globalnie miał Twitter w 2013 roku? (można się pomylić o 100 milionów), jak określa się konta, które udają, że są prowadzone przez znane gwiazdy?, jaką ikonką oznaczany jest nowy użytkownik Twittera?, albo jakie ciasto upiekła na jeden z tweetupów @apsalar?

W trakcie spotkania, forma quizu zaczęła wymykać spod kontroli, po tym jak @MalgorzataWloda odkryła, że zna odpowiedzi na pytania, a nie może już ich udzielać, ponieważ wyczerpała wszystkie szanse. Udawany szloch wyrwał się z jej pełnej piersi, jednak @pablikpl pozostał nieczuły na naciski, odgrywając rolę pana Tadeusza, przywołał Małgorzatę do porządku.

Całkiem dobrze radziła sobie debiutantka @OlgaLetycja, dorównywał jej @szamotikon oraz @anamatusevic. Jednak ostatecznie, wielką torbę ptasiego mleczka otrzymał @DkayPL. Gratulujemy wygranej!

Pozostały czas uczestnicy spędzili na rozmowach o sprawach ważnych i mniej ważnych. Wszystkich obecnych jednoczyły usta umorusane w czekoladzie z ptasiego mleczka.

Jubileuszowe spotkanie pozostaje zapisane pod hasztagiem #SM. Nikt nie wie, co może on oznaczać. Może: Szaloną Małgorzatę, Spółdzielnię Mleczarską, Samą Michałowską, Szalet Miejski, Statystykę Matematyczną, Straszne Myśli, Same Mleczko, Samotnych Morderców, lub Super Monolog?

Rozwiązanie zagadki pojawi się zapewne w książkach, które powstaną na podstawie opowiadań na temat trójmiejskich tweetupów lub będą inspiracją do pytań Quizu twitterowego następnego jubileuszu.