3miasto Tweetup – tajemniczo-swojski (Stocznia Gdańska)

27 lipca 2013, Gdańsk

Stocznia Gdańska. Projekt @Metropolitanka chce wpompować życie w tą szybko znikającą przestrzeń. W ramach trzynastego 3miastotweetup tajemniczo-swojskiego, spacerowaliśmy po Stoczni z @MonikaKwiat słuchając opowieści o kobietach Stoczni.

Stocznia Gdańska i miks fotek zrobionych przez @pablikpl

Spacerowaliśmy po placu budowy, wspominając Alinę Pieńkowską, Annę Walentynowicz oraz Marylę Płońską. Mimo, że sandały były zabronione, niektórzy ryzykowali przemieszczając się w nich po wertepach.

Stocznia i jej majestatyczne dźwigi

W spaceru uczestniczyli @jonaszek, @Kamichalowska, @margotana, @pablikpl oraz @jarzabowo – gość z pięknego miasta #Wrocław plus towarzysz niećwierkający Łukasz. Zatrzymaliśmy się przy bramie nr 2, sali BHP, hali 89A, bramie nr 1, budynku dyrekcji, moście pontonowym, Instytucie Sztuki Wyspa oraz hali 90B.

Stocznia jest kobietą

Stocznia jest kobietą

Ugrzani w promieniach słońca zgłodnieliśmy jak smoki wawelskie bez śniadania. Pusty brzuch chcieliśmy zasilić w Swojskich Smakach na ul. Heweliusza. Tam dofrunął @piotron, @joannaButora i @cietyjezyk. Jedliśmy żurek z ziemniakami i okrasą, kurczaka fit, placki ziemniaczane oraz naleśniki. Wszystko przepyszne i świeże.

Jedzenie ważna sprawa

Kiedy smok najedzony, rodzą się demony. Śmialiśmy się tak donośnie, że zagłuszyliśmy ulicę Heweliusza.

Wymienialiśmy z @jarzabowo doświadczenia północ-południe nie pomijając w rozmowie prezydentów Wrocławia i Gdańska – obaj aktywni na Twitterze.

Z okrągłymi brzuchami ruszyliśmy na Jarmark Dominikański, by @cietyjezyk mogła supportować Urszulę występującą na Targu Węglowym. Jednak tak długo pozowaliśmy do wspólnej fotografii przy mega chlebie, że Urszula musiała tego dnia poradzić sobie sama.

Nocne wędrówki

Nocne wędrówki 3miastoTweetup i nawet smartfony mają problem ze złapaniem ostrości!